Ať už jste profesionální sportovec v dogfrisbee nebo jen hledáte zábavný způsob, jak trávit čas se svým psem, dogfrisbee nabízí něco pro každého. 

Historie Dogfrisbee

Začátky tohoto sportu sahají do 70. let 20. století, kdy se létající disky staly populárními. Významný moment přišel 5. srpna 1974, kdy Alex Stein a jeho pes, Ashley Whippet, předvedli své dovednosti během baseballového zápasu mezi Los Angeles Dodgers a Cincinnati Reds. Tento neplánovaný výkon před národní televizí vyvolal obrovský zájem o tento sport.

Popularita Sportu

Dnes existuje několik organizací pořádajících turnaje v dogfrisbee. Většina soutěží se koná v létě na rovných, travnatých plochách. Zimní dogfrisbee na měkkém sněhu je také populární, ale jen v některých oblastech.

Dogfrisbee je nejen o soutěžení, ale také o budování vztahu mezi psem a jeho majitelem. Je to skvělý způsob, jak trávit čas venku, zlepšovat svou fyzickou kondici a zároveň se dobře bavit.

Různé Disciplíny

  1. Toss and Fetch: Toto je základní disciplína, kde majitel hází disk co nejdále a pes ho musí chytit. Body jsou udělovány na základě vzdálenosti hodu.

  2. Freestyle: Toto je kreativní disciplína, kde týmy (pes a majitel) předvádějí choreografii s létajícím diskem na hudbu. Hodnotí se na základě obtížnosti, kreativity a celkového výkonu.

  3. Long Distance: Jak název napovídá, jde o to, jak daleko může majitel hodit disk a zda jej pes dokáže chytit