Léto je obdobím, kdy si mnozí z nás užívají slunečních paprsků a teplého počasí. Avšak naše domácí mazlíčky může horko značně potrápit. Jak tedy zajistit, aby se váš mazlíček cítil co nejpohodlněji během těchto horkých měsíců?

Klidový režim

V horkých letních dnech je důležité, aby měl váš mazlíček dostatek klidu. Vysoké teploty mohou být pro něj vyčerpávající, proto je dobré omezit fyzickou aktivitu a umožnit mu dostatek odpočinku ve stínu nebo v chladném prostředí domova.

Dodržení pitného režimu

Dehydratace je jedním z hlavních rizik spojených s vysokými teplotami. Ujistěte se, že má váš mazlíček vždy k dispozici čerstvou a chladnou vodu. V horkých dnech může voda v miskách rychle oteplit, proto je dobré přidávat do ní ledové kostky nebo zvážit nákup misky s chladícím efektem.

Hraní s vodou

Mnoho zvířat miluje vodu, ať už jde o plavání nebo jen o hry spojené s vodou. V horkých dnech může být hraní s vodou skvělým způsobem, jak zchladit vašeho mazlíčka. Ať už máte doma bazén, nebo jen jednoduchou misku s vodou, do které umístíte hračku nebo třeba ovoce, nechte svého mazlíčka, aby si v ní mohl pohrát a zchladit se.

Nenechávat zvířata v autě

Toto je zásadní pravidlo, které by měl dodržovat každý majitel zvířete. Teplota v zaparkovaném autě může rychle stoupat na smrtelné hodnoty. Nikdy nenechávejte svého mazlíčka v autě, ani na krátkou dobu.

Venčení pouze brzy ráno a večer

V horkých dnech je nejlepší vyhýbat se venčení během nejvyšších teplot. Plánujte procházky s vaším mazlíčkem brzy ráno nebo pozdě večer, kdy jsou teploty nižší a slunce není tak intenzivní.

Chladící podložky

Chladící podložky mohou být skvělým řešením pro domácnosti bez klimatizace. Tyto podložky obsahují speciální gel, který pomáhá udržovat chladnou teplotu a poskytuje vašemu mazlíčkovi příjemné místo k odpočinku.